Basics

~1hr class | $35 per person (4 person minimum)

Choose between the Classic Chutney Class or the Desi Dairy Basics Class. These basics are sure to come in handy.


 

Sweet Tooth

~2hr class | $50  per person (4 person minimum)

A chance to make one of these classic Punjabi desserts, choose from Gajrela, Halwa, Gulab Jamun, or Kheer.

 
 

Cha Time

~2hr class | $50 per person (4 person minimum)

The fan-favorite! Start off with a classic cup of hot cha and make one of your favorite starters to snack on.

 
 

Everyday Classics

~2hr class | $50 per person (4 person minimum)

Want to make a full meal for you and your loved ones? Learn how to make one of these classics.

 
 

Meals To Remember

3-4hr class | $99 per person (2 people minimum)

These meals are going to keep you wanting to grab not just seconds but thirds. Get the full meal experience.